zadanie nr 17

17. Objazdowe letnie kino plenerowe w Twoim sołectwie


Lokalizacja

Borówiec: plac sołecki przy ul. Szkolnej 2
Kamionki: Orlik przy ul. Mieczewskiej
Robakowo: teren przy świetlicy wiejskiej
Koninko: boisko sportowe, teren sołecki
Skrzynki: plac sołecki
Szczytniki: plac sołecki

Skrócony opis

Celem zadania jest popularyzacja kultury i sztuki poprzez plenerowe pokazy filmowe. Dodatkowo realizacja projektu wpłynie na uatrakcyjnienie form spędzania czasu wolnego, jak również integrację jego uczestników. Założeniem projektu jest organizacja cyklu pokazów filmowych, które wyświetlane będą popołudniami i/lub wieczorami w okresie letnim naprzemiennie w różnych sołectwach na terenie Gminy Kórn

Opis zadania

Celem zadania jest popularyzacja kultury i sztuki poprzez plenerowe pokazy filmowe. Dodatkowo realizacja projektu wpłynie na uatrakcyjnienie form spędzania czasu wolnego, jak również integrację jego uczestników. Założeniem projektu jest organizacja cyklu pokazów filmowych, które wyświetlane będą popołudniami i/lub wieczorami w okresie letnim naprzemiennie w różnych sołectwach na terenie Gminy Kórnik. Wśród przygotowanych projekcji znajdą się produkcje światowej sławy reżyserów, które zyskały uznanie wśród krytyków, jak również rodzime produkcje warte obejrzenia.
Beneficjentami projektu będą osoby w każdym wieku, zarówno dzieci, jak młodzież, dorośli oraz seniorzy. Ze względu no ogólnodostępny charakter, jest to projekt skierowany do każdego mieszkańca, bez względu na wiek czy status społeczny. Realizacja projektu w kameralnych grupach, na terenie sołectw wpłynie również na zacieśnianie więzi społecznych pomiędzy mieszkańcami poszczególnych sołectw.

Proponowany organ do realizacji zadania

Stowarzyszenie "Zaangażowani" z Borówca

Cel projektu zadania

Objazdowe letnie kino plenerowe to zadanie, które zakłada realizację cyklu letnich, plenerowych pokazów filmowych. Chcemy w poszczególnych sołectwach w Gminie Kórnik zrealizować serię projekcji filmowych pod chmurką. Kulturalna rozrywka na świeżym powietrzu? Ależ tak!  Wakacje to okres, w którym często myślimy nad ciekawym sposobem zagospodarowania długiego wieczoru. Letnie kino plenerowe to idealne rozwiązanie, które w dodatku może być interesujące zarówno dla młodszych widzów, jak i dorosłych. Jeśli jesteś fanem dobrego kina, ale nie chcesz marnować pięknej letniej pogody na spędzanie czasu w czterech ścianach, zagłosuj na nasz projekt.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
1Zakup ekranu do kina plenerowego i akcesoriów5 000 zł
2Zakup/wypożyczenie licencji filmowych5 000 zł
3Zakup leżaków (50 szt.)4 000 zł
4Koszty reklamy i promocji projektu2 000 zł
5Koszty administracyjne i prowadzenia projektu2 000 zł
Łącznie: 18 000 zł

Zadanie zostało zweryfikowane pozytywnie i przechodzi do dalszego etapu BOGK 2018 tj. do głosoawania.